Check-UP Kampanyası Üsküdar Hospital Türk' te.

Detaylı erkek-kadın check-up Üsküdar Hospital Türk farkıyla. Randevu için lütfen arayın.

Check-up nedir?

Check-Up bir başka adıyla "kişisel sağlık taraması", olası hastalıkları erken dönemde tespit ederek, önlem almayı ve böylece kişinin sağlıklı kalmasını amaçlar. Check-Up belirgin bir şikayeti olmasada, gizliden gizliye oluşmaya başlayan rahatsızlıkların, henüz erken aşamadayken saptanması amacıyla yapılan muayene ve tetkiklerdir.

Neden Check-up yaptırmalıyız?

Erken tanının günümüzde pek çok hastalık için en etkili çözüm yolu olması ve insanın yaşam kalitesinin aksamadan devam etmesi için check-up yaptırması her bireyin sorumluluğudur. Hasta olduktan sonra yaşanacak yaşam kalitesi kaybı ve maddi külfetler düşünüldüğünde ve üstelik bazı hastalıkların çözüm yolunun erken tanıdan geçmesi check-up yaptırmanın önemini daha iyi ortaya çıkarmaktadır.

 

Check-up kimlere yapılır?

Modern tıp hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamayı amaçlar. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok pahalıdır hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olur. İşte bu nedenle, hiç şikayeti olmasa da her insanın belirli periyotlarla doktora başvurarak genel sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Bu periyotlar yaşa ve kişinin genel durumuna göre değişir.

 

Check-up yaptırmaya gelirken nelere dikkat etmelisiniz?

Son 24 saat içerisinde alkol vb. maddeler alınmamış olunmalıdır. Hamileyseniz veya şüpheniz varsa işlemlere başlamadan önce mutlaka bildirin. Randevu gününde ve saatinde mutlaka aç gelin. En az 10-12 saat aç olmanız gerekmektedir. (Sadece su içebilirsiniz.). Daha önce yaptırmış olduğunuz kan tetkikleri ve diğer sonuçlarınızı yanınızda getirin.

Unutmayın ki bir çok hastalığın tedavisi ancak erken tanı ile mümkündür. Sağlığınız için yılda bir kez "Check-Up" yaptırarak erken tanı ve tedavi fırsatını kaçırmayın.

Check-UP

Hospitaltürk’te check-up nasıl yapılır?

Üsküdar Hospitaltürk Hastanesinde; uzman doktorlar tarafından oluşturulmuş, yaş, cinsiyet, meslek ve yaşam standartlarına göre tasarlanmış program seçenekleri arasından ihtiyacınıza göre periyodik sağlık kontrolleriniz, check-up danışmanları eşliğinde belirlenmektedir.

Hospitaltürk’te yaş ve cinsiyet farklılıklarına göre düzenlenen standart check-up programlarının ötesinde yaşam tarzınız, kişisel özellikleriniz, alışkanlıklarınız, beklentileriniz ve ailevi yatkınlıklarınız incelenerek size özel riskler belirlenir ve öncelikleriniz doğrultusunda bir check-up programı sunulur.

Sabah aç karnına gelen hastanın ilk olarak kan tahlilleri ve radyolojik işlemleri yapılır. Sonrasında check-up doktorumuzla görüştürülerek kişinin şikayetleri ve diğer bilgileri detaylı bir şekilde kaydedilir ve daha sonra tam bir fiziki muayeneden geçirilir.

Bunu takiben, hastanın tetkik sonuçları, tansiyon, nabız, ateş, boy, kilo gibi vital bulguları ve doktor muayeneleri Check-Up Merkezi’nde son derece düzenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Check-up sonuçları, check-up doktorumuzla beraber değerlendirerek aynı gün yapılan işlemlerin sonrasında laboratuvardan, radyoloji departmanından, ve diğer ilgili uzmanlardan gelecek tüm raporları, kendi bulgularıyla birleştirerek kişiye tavsiyelerde bulunur. Bu sonuçlarda normal dışı bulgular varsa, bunlar daha ayrıntılı yöntemler ve laboratuvar tetkikleriyle araştırılır ve kişinin hastanenin diğer klinik ve birimlerine yönlendirilmesi de sağlanır.

Check-UP