Check-UP Kampanyası Üsküdar Hospital Türk' te.

Detaylı erkek-kadın check-up Üsküdar Hospital Türk farkıyla. Randevu için lütfen arayın.

Check-Up bir başka adıyla "kişisel sağlık taraması", olası hastalıkları erken dönemde tespit ederek, önlem almayı ve böylece kişinin sağlıklı kalmasını amaçlar. Check-Up belirgin bir şikayeti olmasada, gizliden gizliye oluşmaya başlayan rahatsızlıkların, henüz erken aşamadayken saptanması amacıyla yapılan muayene ve tetkiklerdir.

Erken tanının günümüzde pek çok hastalık için en etkili çözüm yolu olması ve insanın yaşam kalitesinin aksamadan devam etmesi için check-up yaptırması her bireyin sorumluluğudur. Hasta olduktan sonra yaşanacak yaşam kalitesi kaybı ve maddi külfetler düşünüldüğünde ve üstelik bazı hastalıkların çözüm yolunun erken tanıdan geçmesi check-up yaptırmanın önemini daha iyi ortaya çıkarmaktadır.

Modern tıp hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamayı amaçlar. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok pahalıdır hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olur. İşte bu nedenle, hiç şikayeti olmasa da her insanın belirli periyotlarla doktora başvurarak genel sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Bu periyotlar yaşa ve kişinin genel durumuna göre değişir.

Teknoloji be bilgi patlamasının baş döndürücü hızla geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu hızlı teknolojik gelişmelerin önemli bir bölümü tıbbi teşhis alanında görülmektedir. Örneğin basit bir kan tahlili ile kalp hastalığı açısından risk yaşadığımızı tespit edebiliyoruz. Önemli olan, teknolojinin bize sunmuş olduğu bu güzelliklerden hastalık olmadan faydalanmaktır. Check-Up erken teşhis için ilk ve önemli bir adımdır.Hastalık oluştuktan sonra yapılan tahliller check-up demek değildir. Çünkü geç kalınmış ve hastalık hali oluşmuştur. Check-Up sayesinde iç organlarda bir takım bulguların saptanması ile kişinin öneri yoluyla, bazı yaşamsal alışkanlıklarını (sigorta, alkol tüketimi, hatalı beslenme tarzı, düzenli egzersiz...) değiştirmesi sağlanabilir. Böylece ileride oluşacak hastalıkların önüne geçilebildiği gibi, başlangıç aşamasındaki rahatsızların da ilerlemesi engellenebilir.

Unutmayın ki bir çok hastalığın tedavisi ancak erken tanı ile mümkündür. Sağlığınız için yılda bir kez "Check-Up" yaptırarak erken tanı ve tedavi fırsatını kaçırmayın.

Erkek Check-UP Programı

Check-UP

Bayan Check-UP Programı

Check-UP