Acil Servis
Ameliyathane
Biyokimya
Check-Up
Laboratuvar
Radyoloji
Anestezi ve Reanimasyon
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Erişkin Yoğunbakım
Fizik Tedavi Rehabilitasyon
Genel Cerrahi
Göz Sağlığı ve Hastalıkları
İç Hastalıkları
Kadın Hastalıkları ve Doğum
KBB, Baş ve Boyun Cerrahisi
Ortopedi ve Travmatoloji
Yenidoğan Yoğunbakım
Nükleer Tıp
Görüntüleme Hizmetleri (Mr+Bilgisayarlı Tomografi)
Patoloji
KBB, BAŞ ve BOYUN HASTALIKLARI
Kliniğimizde yapılan işlemler Op. Dr. Erdinç AK tarafından yürütülmektedir.

Kliniğimizde Kulak cerrahisi, Sinüs cerrahisi, Burun Estetik ve Fonksiyonel cerrahi, Geniz eti ve Bademcik cerrahileri, Horlama ve Apne cerrahileri, Ses tellerine yönelik cerrahiler yapılmaktadır.

Genel olarak KBB ve BBc hekimine başvurmayı gerektirecek bulgular şunlardır;
* İşitme azlığı,
* Çınlama,
* Baş dönmesi,
* Kulak ağrısı,
* Kulak akıntısı,
* Kulak çevresinde kızarıklık, ağrı, şişlik,
* Burun tıkanıklığı,
* Burun akıntısı,
* Yüzde dolgunluk hissi,
* Baş ağrısı,
* Burun deformiteleri,
* Yüzde şişlik,
* Horlama,
* Üst solunum yolunda tıkanıklık yapan lezyonlar,
* Geniz eti ve bademcik problemleri,
* Ağız içerisinde yaralar,
* Boğaz kuruluğu,
* Boğaz ağrısı,
* Ses kısıklığı,
* Yüz felci,
* Baş ve boyun bölgesindeki kitleler,
Kulak Cerrahisi
Kulak zarında delik (Perforasyon) bulunan, işitme azlığı yapan akıntılı veya kuru kulaklara uygulanan cerrahidir. Asıl amaç enfeksiyonu temizlemek, yeniden zar oluşturmak ve işitmede bir miktar kazanç sağlamaktır. (İşitme kazancı, kulağın mevcut durumu ve işitme kaybının tipi ile ilişkilidir.)
Burun Estetik ve Fonksiyonel Cerrahisi
Bu gruba özellikle burundan nefes alma problemleri olan hastalarımız girmektedir.Tıkanıklık burun içinde ortada bulunan kemik ve kıkırdaktan oluşan septumun eğriliğinden olabileceği gibi, burun etleri denilen konkalardan kaynaklanabilir. Bu yapıların tekrar fonksiyonel yani burundan nefes almayı sağlayan şekle dönüştürülmeis ile cerrahi tamamlanır.Amaç yaşam kalitesini yükseltmektir.
Estetik burun cerrahisinde ise burunun dış kısmında bulunan şekil bozuklukları düzeltilmektedir. Amaç yüz şekline en uygun burun yapısına kavuşmak ve aynı zamanda fonsiyonel kazanç sağlamaktır. Açık ve kapalı teknikler kliniğimizde uygulanmaktadır.
Sinüs Cerrahisi
Endoskopik yöntem olarak bilinen, kamera yardımı ile yapılan sinüslere yönelik cerrahidir. Burun akıntısı, tıkanıklık, yüzde dolgunluk hissi, baş ağrısı, geniz akıntısı, öksürük, ses kısıklığı gibi bulgulardan bir veya bir kaçı bulunan hastalarda sinüzit olma riski yüksektir. Sinüzit varlığı tomografi ile gösterilen ve ilaç tedavisine uzun süre yanıt alınmamış kişiler bu cerrahi için uygun adayları oluşturur.
Boyun Cerrahisi
Boyunda bulunan kitlelere yönelik araştırma tamamlandıktan sonra vakalara önerilen cerrahilerdir. Özellikle boyunda büyüme eğilimi gösteren ağrılı ve ağrısız şişlikler mutlaka araştırılmalı ve gerekirse cerrahisi yapılmalıdır.
Bademcik ve Geniz Eti Cerrahisi
Solunum problemleri yaşayan, sık hastalanan, horlaması bulunan, burun akıntısı ve geniz akıntısı bulunan hastalar özellikle bu grubu oluştururlar. Ayrıntılı muayene ve takip sonrasında gerekli durumlarda operasyon önerilir.
Horlama ve Apne Cerrahisi
Horlama ve uykuda nefessiz kalma problemleri yaşayan hastalar bu grubu oluştururlar. Hastaların ayrıntılı olarak burun, damak, dil kökü ve gırtlak kısmı incelenir. Uyku testleri istenir. Bu inceleme sonrasında gerekli cerrahiler planlanır.
Ses Tellerine Yönelik Cerrahiler
Ses tellerinde felç olan, nodül, polip, kist gibi oluşumlar bulunan hastalara uygulanan cerrahilerdir.
Bölüm Doktorlarımız
Op. Dr Erdinç AK
KBB, BAŞ VE BOYUN HASTALIKLARI UZMANI
©Hospitaltürk Anasayfa | Kurumsal | Tanı ve Tedavi Üniteleri | Medikal Kadromuz | Anlaşmalı Kurumlar | İletişim   Online 11 kişi
Hasta Hakları | Refakatçi Kuralları | Ziyaretçi Kuralları