Derinin subdermal tabakasına uygulanan J plazma enerjisi ile cildin gençleşmesi, sıkılaşması ve gerilmesi için uygulanan işlemdir. Cihaz aracılığı ile cilde uygulanan bu tedavi, yüze uygulanabildiği gibi vücudun herhangi bir bölgesine de uygulanabilir.

Tedavide uygulanan J-Plazty cihazı Dr. Jack Zamora tarafından geliştirilmiştir. Son teknoloji ile tüm vücutta ve yüz bölgesinde kullanılmaktadır. Bu teknoloji FDA tarafından onaylıdır.

 • Lokal anestezi ya da sedasyon ile uygulanmaktadır.
 • Deride 2 milimetre büyüklüğünde küçük kesiler açılar, bu kesilerden deri altına girilerek tedavi uygulanır.
 • İşlem sonrasında sonuçlar hemen gözlemlenebilir. İşlem sonrasındaki iyileşme sürecinde tedavinin sonuçları belirgin hale gelir.
 • Operasyondan sonra cildin morarma ihtimaline karşı önlem olması için bir hafta öncesinde doktorun tavsiye ettiği şekilde beslenmeniz önemlidir.
 • Ameliyattan sonra ciltte şiddetli ağrı ya da acı hissedilmez. Hafif bir rahatsızlık yaşanabilir.
 • Tüm ciltlerine uygun olan bu işlem cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir.
 • Yüz bölgesine yapılan işlemlerde yaş aralığı genellikle 30-80 iken vücut bölgesi için bu aralık 20-70’tir. 
 • J Plazma; yüz ve çene bölgesinde sarkıklık olan ve gevşek bir cilde sahip bireylere, yüz germe ameliyatından çekinenlere, hamilelik sonrası ciltte sarkma ve gevşeklik oluşan kadınlara rahatlıkla uygulanmaktadır.

Plazma Enerjisi Nedir?

Plazma enerjisi; radyofrekans enerjisinin helyum gazı ile birleşmesinden ortaya çıkmıştır. Derinin alt tabakalarında yer alan bağ dokulara uygulanması ile cildin sıkılaşması sağlanır. Lazer enerjisine kıyasla soğuk bir uygulama olası ciltte yanık oluşmasını engellemektedir. Dokuya verebileceği hasar riski oldukça düşüktür. Güvenilir ve sağlıklı bir uygulamadır. Deride düzensizlik oluşturabilecek ondülansa neden olmaz. 

J Plazma Hangi Bölgelere Uygulanır?

Günümüzde plasma tedavisi vücudun birçok farklı bölgesine uygulanabilmektedir. Cerrahi bir prosedür olan bu tedavide herhangi bir yan etki oluşmamaktadır. Uygulanan işlemin tüm aşamaları doğal koşullarda gerçekleşmektedir. Bu sebeple güvenilirdir. 

Tedavi uygulanacak bölge lokal anestezi ya da sedasyon ile uyuşturulur, ardından işlem yapılır. İşlemden sonra özellikle güneş kremi kullanımı tavsiye edilmektedir. Doktorun hastaya tavsiye ettiği uygulamalar aksatılmadan uygulanmalıdır. Hasta kısa süre içerisinde iyileşerek işe gidebilir, hayatına devam edebilir. Şu bölgelere plazma tedavisi uygulanmaktadır:

 • Kalça-basen bölgesi
 • Karın- bel bölgesi
 • Boyun- gıdı bölgesi
 • İç bacak- dış bacak
 • Yüz bölgesi
 • Derinin alt tabakası- üst tabakası
 • Selülitler
 • Göğüs- sırt bölgesi
 • Dizler
 • Kollar

J Plazma Kimlere Uygulanır?

Hasta doktor görüşmesi doğrultusunda cilt detaylı olarak incelenerek sarkıklık düzeyi belirlenir. Bu doğrultuda ileri derecede sarkma görülen hastalarına cilt germe tedavisi tavsiye edilir. Hafif ve orta derecede sarkık cilde sahip olan bireylerde J Plazma tedavisi maksimum fayda sağlamaktadır.

J Plazma’nın Avantajları Nelerdir?

J Plazma tedavisi cerrahi operasyonlardan biridir. İşlem sonrasında sonuç elde edilir. Hastanın cildinde açılan küçük boyuttaki kesi izleri kısa sürede iyileşir. Operasyondan sonra hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. İyileşme süreci hızlı olduğu için hastanın beklentileri maksimum düzeyde karşılanmış olur. 

İşlem sonrasında ciltte doğal bir görünüm elde edildiği için kişinin kendisine karşı olan beğenisini pozitif olarak etkiler. Bu tedavinin diğer faydaları ise şu şekildedir:

 • Kesi izlerinin oldukça küçük olması ve deri altına işlem yapılması sebebi ile yüz ve boyun bölgesi için güvenilir bir uygulamadır.
 • Yetişkin tüm bireylerde uygulanan tüm cilt tipleri için uygun bir tedavidir.
 • İşlem sonrasında sonuçlar hızla gözlemlenebildiği için sıklıkla tercih edilen gençleştirme uygulamalarından biridir.
 • Vücudun birçok bölgesinde uygulanabilir.
 • Cilt altına uygulanması sebebi ile yanık oluşumu riski bulunmamaktadır.
 • Kalıcılığı uzun süre etkilidir, cildin kaybettiği elastikiyetini kazanmasını sağlar.
 • Kanama, ödem oluşumu gibi risklerin bulunmaması işlem konforlu hale getirir.
 • Öncesi ve sonrasında ciltte ciddi farklar gözlemlenir.

J-Plasma Sonrası İyileşme Süresi

J Plazma operasyonundan sonra iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Ortalama 5-7 gün içerisinde hastalar gündelik yaşamlarına dönebilir, işlerine gidebilirler. Tam iyileşme ise işlem yapılan bölgeye ve işlem düzeyine göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık 3-6 ay süren bu süreçte vücut şişkinlikleri azalarak cilt gergin ve sıkı bir yapıya ulaşmaktadır.

Operasyondan sonraki ilk haftada hafif şişlik ve morluk görülebilir. İlk iki gün çok şiddetli olmayan ağrı hissedilebilir, kuru bir cilt görüntüsü oluşabilir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde geçirilmesi için doktor tarafından tavsiye edilen ilaçların düzenli olarak kullanılması önemlidir.

 

 

J Plazma Estetik Ameliyatlar ile Birlikte Uygulanabilir Mi?

Estetik operasyonlardan birçoğu J Plazma ile birlikte kombine edilebilir. Örneğin; kol germe ya da vaser liposuction işlemi bunlardan bazılarıdır. Vaser liposuction işleminde deri altında bulunan fazla doku vücuttan tahliye edilirken plazma uygulaması ile cildin sıkılaşması ve incelmesi sağlanır. Böylelikle daha kalıcı ve mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

J Plasma ile Liposuction

İki operasyon da incelme amacı ile yapılmaktadır. Birlikte yapılması durumunda sonuçlar daha hızlı elde edilir ve uygulanan işlem başarılı sonuçlanır. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bu uygulamalar aynı anda hastaya uygulanır. Öncelikle hastadaki fazla yağ liposuction ile alınır sonrasında j plazma ile cildin sıkılaşması ve toplanması sağlanır.

Vücutta pek çok bölgeye uygulanan liposuction tedavisi oldukça etkili bir işlemdir. J plazma operasyonu ile kombine edildiğinde ortalama 1 ayda sonuçlar gözlemlenebilir. Birlikte uygulanması durumunda etkisi uzun süre devam eder.

J Plasma ile BBL

Kalçaya uygulanan j plazma ve BBL operasyonunda aynı etkiler gözlemlenir. Kalçada dağınık bir şekilde yayılan yağ hücreleri plazma enerjisi ile dengeli bir şekilde toplanır. Bu uygulama kalçanın sıkı ve kalkık görünmesini sağlar. Alanında uzman ve tecrübeli cerrahlar tarafından uygulanan j plazma ile operasyonu popo kaldırma işlemi uygulanabilir. 

Son yıllarda estetik işlemler ile poponun hatlarının belirgin hale getirilerek kalkık bir görüntü oluşturması sıklıkla tercih edilmektedir. BBL operasyonu kalça yapısı düz ve sarkık olan bireylerde oldukça avantajlı bir yöntemdir. Plazma enerjisi ile kalçaya şekil vererek sıkı bir görünüm kazandırmak için BBL ile birlikte uygulanabilir.

J Plasma ile Kol Germe

Kol bölgesinde çeşitli sebeplerle oluşan sarkık deri ve yağ dokusu spor ile eritilmeyebilir. Estetik açıdan oluşan bu kötü görüntüyü gidermek için yağ alma operasyonları ya da cilt germe işlemleri uygulanabilir. Bu işlemler ciltte iz bırakabilir, görüntü bozukluğuna neden olabilir. 

J plazma tedavisinde kesi açılmadan, iz oluşmasına imkân vermeden kol germe operasyonu uygulanmaktadır. J plazmaya ek olarak renuvion teknolojisinin uygulanması kolların fit ve sıkı görünmesini sağlar.

J Plasma ile Bacak Germe

Hareketsiz bir yaşam, hızlı kilo alınması, kalıtsal olarak bacakların iç kısmında yağ hücrelerinin artmasına sonucunda da sarkık bir görüntü oluşmasına neden olur.  Bacaklardaki sarkıklık kişinin estetik açıdan kendisini yetersiz hissettirir, özgüvenini azaltır ve kıyafet tercihlerinde kısıtlama oluşturur. 

Bacak germe işlemleri ile birlikte uygulanabildiği gibi bu operasyonlar yerine tercih edilebilir. Kısa sürede hastanın iyileşmesini sağlayan plazma tedavisi cilt esnekliğin, kaybeden bireylerde uygulanabilir. Kesi izi oluşmadığı için kısa sürede iyileşir ve bacakların estetik bir görüntü kazanmasını sağlar.

J Plazma İşlemi Ne Kadar Sürer?

Uygulanan anestezi, işlem yapılacak alanın büyüklüğü, operasyonu uygulayan cerrahın tecrübesi ve işlem yapılan cihazın sahip olduğu teknoloji gibi unsurlar ameliyatın süresinde belirleyici rol oynamaktadır. Bu süre yaklaşık 1 saattir. Kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

J Plazma Yaptıranlar Memnun Mudur?

Operasyonu tercih eden kişilerin yorumları genellikle oldukça olumludur, hastalar oluşan görüntüden memnundur. İşlem yapılan cihazın sahip olduğu teknoloji arttıkça memnuniyet düzeyinde artış görülmektedir. Son teknolojiye sahip cihazlarla ameliyat olmak ve beklediğiniz görüntüye kavuşmak için sağlık kuruluşlarını tercih etmeniz önemlidir.

J Plazma Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

J Plazma  tedavi fiyatlarının belirlenebilmesi için, doktorunuz ile ön görüşme sırasında kişisel durumunuza dair analizler ve tetkikler yapılmaktadır. Daha sonrasında J Plazma tedavisi için uygun prosedürler planlanarak gerekli ölçümler yapılacaktır.

J Plazma olası birtakım riskleri ve komplikasyonları içeriyorsa doktorunuz sizi bu risk ve komplikasyonlar konusunda detaylıca bilgilendirecektir. Daha sonraki aşamalarda ise isteğiniz doğrultusunda tedavinin kişisel tercihlerini size sunacaktır.

Tüm bu süreç kişisel durumunuza göre teşhis edildikten sonra J Plazma tedavisi için uygun fiyat kriterleri belirlenebilecektir. Tedaviniz için Hospitaltürk hastanemize başvurarak 7/24 online danışman servisimiz ve uzman doktorlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Plasma lipo nedir?

Vücutta biriken bölgesel yağların arındırılması amacıyla uygulanan plazma liposuction ameliyatı gevşek cilt görüntüsünü ortadan kaldırır ve hatların belirgin olmasını sağlar.

Lipo zararlı mı?

Herhangi bir cerrahi operasyonda ortaya çıkması muhtemel sorunlar bu işlem için de geçerlidir. Liposuction uygulamalarından elde edilen tecrübe zararın inanılmaz derecede az olduğunu doğrulamaktadır. 

J Plasma kalıcı mı?

Cerrahi operasyonlarda prosedür gereği iyileşme süreleri uzundur. Kalıcı etki göstermemesi durumunda hasta için çeşitli dezavantajlar barındırabilir. Bu sebeple j plazma tedavisi kalıcı bir işlem olmasının yanında iyileşme süresinin kısa olduğu konforlu bir işlemdir

Yüze plazma işlemi nasıl yapılır?

Yüz bölgesinde operasyondan önce lokal anestezi yapılarak cilt uyuşturulur. Cilt yüzeyine yapılan noktasal atışlar ile tedavi uygulanır. Hasta işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.

Cold Plasma nedir ne işe yarar?

Soğuk plazma teknolojisi olarak adlandırılan bu işlem, ciltte akne oluşmasını engellemek amacıyla bakterilerin hücre duvarını yok etmektedir. Cilt bariyerinin bu uygulama ile zarar görmesi mümkün değildir. Enerji bakımından güçlü anti-mikrobiyal yapıya sahiptir.

J Plazma tedavisi için hangi doktora gitmeliyim?

J Plazma tedavisi için alanında uzman plastik cerrahlara başvurabilirsiniz. Ön görüşme sırasında uzman doktorunuz tedaviniz için en uygun teşhislerde bulunduktan sonra operasyonu sağlıklı bir şekilde yürütecektir. Ayrıca tedavi sonrası süreçte uzman doktorunuzun önerdiği ilaç ve benzeri tavsiyelere uymanız halinde kısa bir sürede iyileşme sağlanabilecektir.