New face ameliyatı modern bir teknikle uygulanan bir yüz germe işlemidir. Yüz estetiğinde en yeni uygulamalardan biri olan bu new face işlemi ile yüzde kesilere bağlı izlerin oluşumu engellenmektedir.

Günümüzde az bilinen bu yeni teknik her geçen gün daha sık tercih edilen bir tedavi haline gelmiştir. Bu yazımızı okuduktan sonra new face ameliyatının diğer ameliyatlı ve ameliyatsız yüz estetiği tekniklerinden farkını çok iyi anlayacaksınız.

Geleneksel ameliyat ile uygulanan yüz estetiği tekniklerinde yüz derisi üzerinde kesi işlemleri uygulanmakta ve dikiş izleri kalabilmektedir.

Ameliyat sonrası genel olarak kulak etrafında kalan bu dikiş izleri uzun süreler cilt üzerinde kötü bir görünüm oluşturmaktadır.

İz bırakmayan diğer ameliyatsız yüz germe tekniklerinde ise elde edilen sonuçlar kalıcı olamamakta ya da ameliyatlara göre biraz sönük kalmaktadır.

Diğer bir seçenek olarak ise günümüzde yeni yeni bilinmeye başlayan izsiz ameliyat gibi isimlerle de anılan new face ameliyatı bulunmaktadır. Bu yenilikçi tedaviyi yakından tanıyalım.

New Face Ameliyatı Nedir?

New face ameliyatı, yüz estetiğinin uygulama alanı olan kırışıklıkları azaltmak, kaşları düzgünleştirmek, burun şeklini değiştirmek, dudakları düzgünleştirmek, yüz hatlarını düzgünleştirmek ya da bişektomi (yanak yağı aldırma) gibi işlemlerin ameliyat izi bırakmadan gerçekleştirilmesini sağlayan bir tekniğin adıdır.

Normal yüz germe ameliyatında yüze yağ alma ve benzeri işlemler uygulanmaktadır. Daha sonra ise fazlalık deri alınarak cilt yapısı kulak etrafından gerilmektedir.

Bu normal yüz germe tekniği sonrası kulak arkasında ve kulak çevresinde bu estetik prosedüre bağlı olarak dikiş izleri oluşmaktadır.

New face yüz germe operasyonunda ise ameliyat süreci başın şakak alanında saçlı olan bölgeden açılan bir kesi ile yönetilmektedir. Ve uygulama sonrası açılan küçük kesi dikildiğinde iz oluştursa bile saçlı bölgede olduğundan belli olmamaktadır.

New Face Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bir yüz estetiği tekniği olan new face ameliyatı plastik cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. Operasyon öncesi yüz estetiği uzmanı bir plastik cerrah ile ön görüşme gerçekleştirilmelidir.

Ön görüşme sürecinde uzman doktor ameliyattan beklentilerinizi soracaktır. Sonra beklentileriniz doğrultusunda yüz ve cilt yapınızı değerlendirecektir.

Daha sonraki süreçte ise bunu şu aşamalar takip edecektir;

 1. Operasyon bölgesi sterilize edildikten sonra genel anestezi prosedürü uygulanmaktadır.
 2. Spesifik bazı operasyonlarda lokal anestezi de tercih edilebilecektir.
 3. Şakak bölgesindeki alana 1 – 2 cm’lik küçük kesi uygulanacaktır.
 4. Kesi bölgesinden endoskop yani ekrandan izlenen bir cihaz yardımıyla girilerek yüzün tamamına germe işlemi uygulanmaktadır.
 5. Bu germe işlemi hem yukarıdan hem yanlardan uygulandığından yüzün tamamında doğal gergin bir form elde edilmektedir.
 6. Germe işlemi sağlandıktan sonra şakak bölgesine dikiş uygulanarak operasyon tamamlanmaktadır.

Ameliyat kaç saat sürer?

New face ameliyatı yaklaşık 1 – 2 saat kadar sürmektedir. Ameliyat riskleri olan prosedürleri içermese de olası yaralanmalara sebep olmaması için genel anestezi ile uygulanmaktadır. Genel anestezi uygulaması olması sebebiyle ameliyat sonrası 1 gün hastanede kalınması gerekebilecektir.

Ameliyat sonrası iyileşme ne kadar sürer?

New face ameliyatı sonrası 3 – 4 gün ağrı ve şişlikler olabilecektir. 1 haftalık süre sonrasında ödem ve şişlik varsa bunlar geçmektedir. Ameliyat çok küçük bir kesi üzerinden uygulanmaktadır. Ve dikişler de saçlı bölgeye uygulandığı için 1 ay sonrasında izler tamamen kaybolacaktır.

New face ameliyatının etkisi kalıcı mı?

Bu yüz germe operasyonun etkisi oldukça uzun ve kalıcı bir etkiye sahiptir. New face ameliyatı sonrası yüze uygulanan gerginlik, dolgu enjeksiyonları gibi geçici bir ömürlü değildir. Yüze ve yüzdeki tüm yapıya oldukça doğal bir gerginlik sağlayan new face ameliyatı ile 10 sene elastik bir yüze sahip olabilirsiniz.

New Face Ameliyatı Gerginlik Sağlanan Bölgeler

Yüz estetiğinde uygulanan facelift uygulamaları ile doğal olarak bütün yüz bölgesinde bir gerginlik sağlanmaktadır. New face ameliyatı ile ciltte yapılan germe işlemi sonrası birçok yüz hattında doğal bir gençleştirme etkisi oluşmaktadır.

Operasyon sonrası özellikle şu alanlarda doğal bir gençleştirme etkisi ve elastik bir görünüm elde edilecektir;

New Face’in Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinden Farkı

Bu iki uygulamanın birbirinden farkını anlamamız için önce ameliyatsız tekniklerin neler olduğuna bakalım. Yüz germe işlemlerinde yararlanılan ameliyatsız teknikler genel olarak şunlardır;

 1. Botoks: Botox dolgu tedavisi, yüzde çizgi ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılan bir protein maddedir. Botoks, belirli bölgelere enjekte edilerek kasları gevşetir ve hareketlerini azaltır. Bu sayede yüzde oluşan çizgiler azalır ve cilt görünümü düzgünleşir.
 2. Dermal dolgu maddeleri: Bu maddeler, cildin dokusuna enjekte edilerek ciltteki çöküntüleri doldurmaya yarar. En sık kullanılan dermal dolgu maddeleri hyalüronik asittir. Hyalüronik asit asit uzun bir süre ciltte dolgun sağlamaktadır.
 3. Lazer tedavileri: Lazer tedavisi, ciltteki lekeleri, çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yarayan lazer ışınlarının kullanılmasıyla yapılır. Lazer tedavisi, cildin güzelleşmesi ve yenilenmesine yardımcı olur. Kan akışını hızlandırarak ciltte yenilenmeyi tetiklemektedir.
 4. PRP (Platelet Rich Plasma) terapisi: PRP tedavi uygulaması, vücuttaki kendi kanınızın plazma bölümünün yüze enjekte edilmesiyle yapılır. Plazma, cildin yenilenmesine yardımcı olur ve ciltteki çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.
 5. Mezoterapi: Mezoterapi uygulaması cilt altına çeşitli faydalı mineral ve bileşenlerin enjekte edilmesi işlemidir. Bu mezoterapi tekniği, cilt altında kolajen ve kan akışını tetikleyerek ciltte elastikiyet sağlamayı ve kırışıklıkları azaltmayı hedeflemektedir.
 6. Yağ enjeksiyonu: Yağ enjeksiyonu işlemi, vücudun herhangi bir yerinden alınan yağ dokusunun yüz bölgesinde dolgu amaçlı kullanılmasıdır. Yağ kişinin kendi dokularına ait yapıda olduğundan olası cilt bunu hemen özümsemektedir. Ve sonrasında ciltte daha dolgun görünüm sağlanabilmektedir.

Bu yöntemlerin hepsi cerrahi olmayan yöntemlerdir ve işlemlerden önce genellikle anestezi uygulanmamaktadır. Bunun yerine uyuşturucu krem uygulamaları yapılmakta ve işlemler öyle uygulanmaktadır.

Ameliyatsız uygulamalarda genellikle ciltte kolajen uyarımı, yağ hücrelerini azaltma veya dolgu enjeksiyonu gibi işlemlerle yüz estetiği sağlanmaktadır. Ancak new face ameliyatı tamamen bir ameliyat prosedürlerinde gerçekleştirilmektedir.

New face uygulamasında anestezi uygulanmakta ve kesi işlemi de gerçekleştirilmektedir. Daha sonrasında new face operasyonunda kesilerin içinden endoskop tekniğiyle ciltte gerginlik sağlanmaktadır.

Tedavi Fiyatları

New face amelliyatı fiyatlarının belirlenebilmesi için, doktorunuz ile ön görüşme sırasında yüz estetiğinize dair incelemeler ve tetkikler yapılmaktadır. Daha sonrasında estetik operasyon için uygun prosedürler planlanarak gerekli ölçümler yapılacaktır.

Operasyonunuz olası birtakım riskleri ve komplikasyonları içeriyorsa doktorunuz sizi bu konuda detaylıca bilgilendirecektir. Daha sonrasında isteğiniz doğrultusunda tedavinin tercihini size bırakacaktır.

Tüm bu süreç kişisel durumunuza göre teşhis edildikten sonra new face ameliyatı için gerekli fiyat belirlenebilecektir. Tedaviniz için Hospitaltürk hastanemize başvurarak 7/24 online danışman servisimiz ve uzman doktorlarımızdan destek alabilirsiniz.