Paris ışıltısı; ciltteki yaşlılık etkilerini gidermek için uygulanan tedavilerde, ameliyatsız ışıltı kazandırma yöntemlerinden biridir. Enjeksiyon prosedürü ile işlem yapılmaktadır. Günümüzde modern estetik uygulamalarında teknoloji sürekli gelişim göstermektedir. Cilt güzelleştirme için uygulanan enjeksiyon işlemleri de bunlardan biridir. Enjeksiyonların içeriğinde kullanılan maddeler zamanla daha zengin bileşenlere sahip ve etki düzeyi yüksek olmaktadır.

Paris ışıltısı tedavisi zamanla sıklıkla tercih edilen işlemler arasında yerini almıştır. Kişiden kişiye değişiklik gösteren farklı seans sayılarıyla hazırlanan özel karışım, enjeksiyonla bireylere uygulanmaktadır. Devamlı olarak düzenli aralıklarla tekrar edilmesi gereken bir işlemdir. Cilde uygulanan bir işlem olması sebebiyle alanında uzman hekimler tarafından sağlık kuruluşlarında uygulanmalıdır.

Paris Işıltısı Nedir?

Ameliyatsız enjeksiyon işlemlerinden biri olan Paris ışıltısı, sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak isteyen bireyler tarafından tercih edilen yaşlanma karşıtı bir tedavi yöntemidir. Fibroblast aktivitesini artırıcı etkiye sahip olan Paris ışıltısı, bir hücre yenileme tedavisidir. Enjeksiyon içeriğinde başta hyalüronik asit olmak üzere 59 madde bulunmaktadır. Bu maddeler canlandırıcı içeriğe sahiptir.

Cildin estetik açıdan güzel ve pürüzsüz bir görünüme sahip olabilmesi için gereken maddeler enjeksiyon içeriğinde yer alır. Bu maddelerin başında gelen hyalüronik asit, cilt için olmazsa olmaz etkiye sahip olan bir nem kazandırma aracıdır. Asıl özelliği; cilde kaybettiği nemi kazandırmasıdır. Kolajen sentezini tetiklediği için tedavilerde sıklıkla kullanılan bileşenler arasındadır.

Enjeksiyon içeriğinde bulunan elastin, vitamin, protein ve amino asitler, kolajen üretimini destekleyici etkiye sahiptir. Glutation, polisorbat, koenzim, dekstroz anhidröz, nükleik asit gibi serbest radikaller ile savaşan maddeler de enjeksiyon içeriğinde yer alarak cilt metabolizmasında uyarıcı olarak kullanılmaktadır. 

Paris Işıltısı Tedavisi ile Ciltte Gençleştirme Etkisi

Tedavide enjekte edilen maddelerin içeriği nedir?

Paris ışıltısı içeriğinde, cildin güzelleşmesi ve genç bir görünüm kazanması için gereken pek çok madde bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

 • Hyalüronik asit: Cildin nem kazanmasını sağlar, kolajen sentezini artırır ve hücreleri yeniler.
 • 12 Tür Vitamin: Serbest radikallerin nötralize olmasını sağlayarak kolajen sentezini uyarır.
 • 24 Tür Aminoasit: Cildin elastin, protein ve kolajen üretmesini sağlar.
 • 6 Tür Koenzim, 5 Tür Nükleik Asit: Ciltteki metabolik reaksiyonların uyarılmasına yardımcı olur. 
 • 6 Tür Mineral: Hücre metabolizmasının dengesinin sağlanması için kullanılır.
 • Polisorbat 80, Glikozamin, Glutatyon, Glukuronik Asit, Dekstroz Anhidröz: Antioksidan etkiye sahip olan bu maddeler serbest radikallerin azalmasını sağlar, hücrelerdeki hasarı onarır.

Paris Işıltısının Etkisi Nasıl, Kalıcı mı?

5 seansta uygulanan Paris ışıltısı, cildin canlılık ve ışıltı kazanmasını sağlayan, yaşlanma belirtilerini büyük oranda ortadan kaldıran bir etki oluşturmaktadır. Paris ışıltısı tedavisi uygulanan kişilerde şu verilere ulaşılmıştır:

 • %88’inde ciltteki ışıltı oranı %144,
 • %83’ünde hidrasyon oranı %132, homojenite %52, kırışıklıklarda azalma %33, gözeneklerde küçülme ve ciltte sıkılık %59’dur.

 Uygulanma periyodu ilk 3 seans için 15 günde 1 seans, sonraki 2 seans ise 30 günde 1 seans uygulanarak tamamlanmaktadır. Yukarıda verilen oranlarda da görüldüğü gibi ciltte parlaklık ve canlılık artmakta, kırışıklıklar azalarak yaşlılık etkileri giderilmektedir.

Bireylerin günlük yaşamını etkilemeden uygulanabilecek bir işlemdir. Güvenilir ve sağlıklı bir tedavidir. Doktor kontrolünde uygulanması gereken bu işlemin sağlık kuruluşunda alanında uzman hekim tarafından uygulanmalıdır. Tedavinin uygulanabileceği bölgeler:

 • Göz altları
 • Yüz bölgesi
 • Kollar
 • Dekolte bölgesi

Tedavinin etkileri işlemden hemen sonra birkaç gün içerisinde en net etkiyi gösterir. Tedavi üç aşamada uygulanmaktadır. Başlatma, onarım ve stabilizedir. İşlemin etkilerinin kalıcı bir şekilde korunabilmesi için yılda 2 kere uygulanması tavsiye edilir.

Paris Işıltısı Nasıl Yapılır?

Cilt üzerinde yüksek etkiye sahip olan pek çok maddeden elde edilen içerik tedavi edilmesi uygun olan bölgelere enjeksiyon ile uygulanır. İşlemin alanında uzman olan kişiler tarafından uygulanmaması durumunda cilt yüzeyinde ciddi problemlere yol açabilir. 

Enjeksiyon içeriğindeki maddelerin kalitesi işlemin başarısını doğrudan etkileyen bir faktördür. Cilt yüzeyinde ışıltı ve kusursuz görünüm elde etmek için hazırlanan içerik talep edilen tedavi bölgelerine uygulanmaktadır. İşlemin sonuçları tedaviden hemen sonra gözlemlenebilir.

İşlemden sonra vakaların neredeyse hepsinde cildinde düzelme ve ışıltılı bir görünüm gözlenir. Donuk ve cansız bir görünüme sahip olan ciltlere ışıltı kazandırırken cilt kırışıklıklarının azalmasını ve elastikiyet kaybının onarılmasını sağlamaktadır. Bunun içi cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineral ile besleyerek kolajen üretimini artırır.

Paris ışıltısı tedavisi güneşin zararlı ışınlarından meydana gelen lekelerin giderilmesi, hücrelerin onarılması için de uygulanmaktadır. Yaşlanma etkisinin sıklıkla görüldüğü bölgelere uygulanarak cildin gençleşmesini sağlar.

Anti-Aging Tedaviler Nelerdir?

Anti-Aging Tedavisi Olan Paris Işıltısını Kimler Yaptırabilir?

Paris ışıltısı tedavisi şu kişilere uygulanmaktadır:

 • Yaşlılık etkileri ile birlikte cildinde kırışıklık oluşması
 • Cildin elastikiyetini kaybetmesi
 • Kuru bir cilt yapısının olması
 • Donuk ve cansız bir görünüm
 • Yerçekimine bağlı olarak deri sarkması
 • Güneş ışınlarından kaynaklanan hasarlar için uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir.

Tüm estetik işlemlerinde uygulanan prosedürler bu tedavide de uygulanmaktadır. Tüm cilt tiplerinde, 18 yaş üstü bireylerde her yaşta uygulanabilir.

Tedavinin faydaları nelerdir?

Enjeksiyon içeriğinde bulunan 59 etkili madde ile oldukça faydalı bir tedavidir. Cilt yenileme tedavisinde son dönem teknolojisinden biridir. Tek seansta kişinin cildinde parlak ve canlı bir görüntü oluşmasını sağlar. 

Sağlıksız hücreleri onararak yaşlanma etkileri ile savaşır. Cilt yapısını onarması ile dayanıklılığını ve canlılığını artırmaktadır. Kırışıklıkları yok ederek kişiyi olduğundan genç gösterir ve psikolojik açıdan iyi hissetmesini sağlar.

Paris Işıltısı Yaptıranlar Öncesi ve Sonrasından Memnun mu?

Ağrısız ve kısa süreli bir işlem olması sebebi ile Paris ışıltısı yaptıranlar gündelik hayatlarına kısa sürede dönebilirler. Bu ameliyatsız estetik uygulama hızlı gerçekleştirilen etkili ve hemen sonucunu gösteren bir tedavi yöntemidir. Paris ışıltısını tercih edenler genellikle ciltlerinde hemen etkilerini gördükleri için sonuçtan oldukça memnundur. 

Kişisel cilt analizine göre uygun bir tedavi programı ve serum hazırlanarak karışım uygulanmakta, hastanın cilt tipine ve rahatsızlığına göre seans sayısı belirlenmektedir. Öncesi ve sonrasına göre ciltte parlak ve aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlayan Paris ışıltısı tedavisinde uygulanan nanosoft özellik ile ödem ve morluk endişesi oluşmamaktadır. 

Paris Işıltısı Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

Ameliyatsız bir estetik uygulama olan Paris ışıltısı tedavisi anti-aging bir işlem olduğundan doktorunuz ön cilt durumunuz ve kırışıklıklarınıza göre farklı bir uygulama tercihinde bulunabilecektir. Bu sebeple Paris ışıltısı tedavisinin fiyatları belirlenirken doktorunuz ile ön görüşme seansında bu konuyu danışabilirsiniz.