Saç Ekimi | HospitalTürk

Saç Ekimi

Saç ekimi fiyatları, günümüzde farklı ücretlere sahiptir. Bu ücretin belirlenmesi aşamasında en etkili olan faktörler; kişinin sağlık durumu, kadın veya erkek olması, işlemi yapan klinik ve uzmanlardır. Buradan hareketle işlemin kendisi için standart bir ücret politikasından bahsetmek mümkün değildir.

Saç ekimine ilişkin detaylı bir biçimde bilgi almak için ise kişinin mutlaka muayene olması gerekmektedir. Bu süreçte hastaların kendilerine sunulan fiyat konusunda dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

Her şeyden önce kişinin, güvenilir ve başarılı portföye sahip bir klinik veya saç ekim merkezi ile görüşmesi gerekmektedir. Nitekim bazı saç ekimi merkezleri uygun fiyatlara bu işlemi yaptığını iddia etse de operasyonun mahiyeti bazı tehlikeleri beraberinde getirebilmektedir. Bu türden tehlikelere karşı korunmak için saç ekimi yaptırmak isteyen herkes Hospital Türk Hastanesi gibi kaliteli sağlık kuruluşlarını tercih etmelidir.

Saç Ekimi Nedir?
Saç ektirmek( saç nakli ) ; kıl nakil işlemleri arasında yer alan ve en fazla tercih edilen bir operasyondur. Günümüzde kişilerin saçlarında meydana gelen dökülmeler ve kalıcı saç kayıpları artış göstermiştir. Eskiden genellikle genetik faktörlerden veya yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan bu durum günümüzde farklı sebeplerle de ortaya çıkmaya başlamıştır.
Günlük hayatın koşuşturmacası, stres, tüketilen sağlıksız gıdalar ve ürünler bu durumun daha fazla yaşanmasına sebep olmuştur. Kişilerin hayatını oldukça olumsuz etkileyen bu durumun çözümü için son derece etkili saç ekimi teknikleri vardır. Oldukça kolay ve konforlu bir operasyon olan saç ekimi ile kişiler sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilmektedir.
Saç ekimi fiyatları ve işlemin tüm detayları hakkında bilgi verecek olursak. Öncelikle saç ekimine uygun olup olmadığını anlamanız için mutlaka detaylı bir biçimde muayene olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu aşamada saç ekimine engel bir durumun olup olmadığı da tespit edilmektedir.
Saç ekiminde uygulanacak olan tekniğin belirlenmesi , bölgesel saç ekimi mi yoksa genel mi yapılacacağı, saç ekimi fiyatları da beraberinde belirlenmektedir. Öncesinde ödenecek olan ücretin belirlenmesi oldukça güç olmaktadır. İşlem son derece kolaydır ve genel olarak riskleri bulunmamaktadır.

Bilgi Talep Formu
Lütfen aşağıdaki formu doldurun
size hemen geri döneceğiz.

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır? Hospital Türk ile Güveninizi Yeniden Kazanın!

Saç ekimi için hastanın durumuna göre doğru teknik belirlendikten sonra gerekli çalışmalar yapılır. Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra saç ekme süreci başlar. Her iki tekniğinde nasıl uygulandığından bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

 • İlk olarak FUE tekniğinde üç önemli aşama bulunmaktadır. Bunlar greftlerin toplanması, kanal açılması ve açılan kanallara ekimin yapılmadır. Greftler tek tek ve kişinin uygun olan donör bölgesinden hassas bir biçimde toplanır. Daha sonra saç ekimi yapılacak olan alana kanallar açılır. Son olarak açılan kanallara saç ekimi yapılır ve işlem tamamlanır.
 • DHİ tekniğinde ise kıl kökleri bir kalem yardımı ile toplanır. Teknik için özel olarak geliştirilen bu kalemin ucunda kıl kökleri toplanır. Bu işlemde kanal açmaya gerek yoktur. Toplanan kıl kökleri özel bir sürükleme tekniği ile uygulama bölgesine getirilir ve ekim işlemi yapılır. Bu işlem daha pratik ve daha az tahribata neden olur. Daha az tahribat olduğundan dolayı da daha hızlı iyileşme söz konusu olur.

Hospital Türk Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İlerler?

Saç ekimi sonrası süreç nasıl ilerler bundan biraz bahsedecek olursak. Saç ekim sonrasında kişilerin son derece hassas davranması ve dikkatli olması gerekmektedir. Yapılan işlemden maksimum seviyede fayda görmek tamamen buna bağlıdır. İşlemden sonraki süreç genel olarak şöyle olmaktadır;

 • İşlemden sonra hasta taburcu edilmekte ve gerekli uyarılar yapılmaktadır.
 • En önemli uyarılardan biri saçın ilk kez yıkanması ile ilgilidir. Saç ekim sonrası ekilmiş saçının yıkanması ilk kez işlemi yapan uzman tarafından klinikte gerçekleştirilmektedir.
 • Yıkama işlemi özel bir solüsyon ile son derece dikkatli bir biçimde yapılmaktadır.
 • İlk yıkamadan sonra hastanın o solüsyon ile her gün saçlarını yıkaması gerekmektedir.
 • Saç ektirenler istenene düzeyde olması için dikkat edilmesi gereken tüm ayrıntılar işlemi yaptırdığınız klinik tarafından sizlere verilmektedir.

Saç Ektirme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Sonuçları

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin işleme dair bilmeleri gereken oldukça önemi detaylar bulunmaktadır. Saç ekimi fiyatları konusuna detaylı bir biçimde değinmeden önce işlem hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. İşleme dair bilinmesi gereken en önemli konular şöyle olmaktadır;

 • İşlem ile ilgili olarak sizlere düşen en önemli görev alanında uzman bir ekip ile çalışmaktır. Doğru hastane ve uzman seçimi bu tip işlemlerde son derece önemli olmaktadır.
 • Saçınız için en uygun tekniğin seçilmesi ve sonrasında işlemin titizlikle uygulandığına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Saç ekim sonrasında ilk 3 aya kadar ekilen saçlar dökülmektedir. Bu durum sizi endişelendirmemelidir. Bu son derece normalidir.
 • Dökülen saçların yerine sağlıklı saçlar çıkmaya başlamakta ve bu 6 ay gibi bir süreyi kapamaktadır.
 • Kesin olarak sonuçları görmek için biraz daha sabırlı olmanız gerekmektedir. 1-1,5 yıl sonra tamamen sağlıklı ve gür saçlara kavuşmanız muhtemeldir.

Saç Ekimi Öncesinde ve Sonrası Süreç

 • Saç ekimi öncesi doktora sormanız gereken sorular bulunmaktadır. Bu sorular operasyonun her aşaması ile ilgili olabilir. Tüm hastaların hekimlerden bilgi alma hakkı bulunmaktadır. Aklınıza takılan tüm aşamalar hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz.
 • İşlem öncesinde operasyona kimlerin katılacağı ve ne gibi görevleri olduğu konusunda bilgi isteyebilirsiniz.
 • Operasyonun aşamalarının nasıl gelişeceği ve size hangi sağlık profesyonelinin hangi aşamada ne gibi bir uygulama yapacağı konusunda bilgi alabilirsiniz.
 • Saç ekim yöntemleri bir tane yöntem ile sınırlı olmayan yöntemlerdir. Size hekiminiz ve ekibinin nasıl bir yöntem uygulayacağı ve bunun diğerlerine göre avantajlarının ve dezavantajlarının ne olduğu konusunda bilgi talebinde bulunabilirsiniz.
 • Uygulama sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissi ile karşı karşıya kalıp kalmayacağınızı da işlem öncesinden sorarak buna kendinizi hazırlamanız doğru bir davranıştır.
 • Saç şekliniz ve rengi nedeni ile size diğer insanlardan farklı olarak nasıl bir işlem uygulanacağı konusunda da bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Örneğin, kıvırcık saçlı olan kişilerde yapılan işlem ile düz saçlı kişilere uygulanan işlemler birbirinden farklılık arz edebilir. Bu konu hakkında hekiminizden bilgi alabilirsiniz.
 • İşlem sonrasında size kök hücre gibi destekleyici bir tedavinin uygulanıp uygulanmayacağı ve sonuçları ne zaman almaya başlayacağınız konusunda hekiminize danışabilirsiniz.
 • Kullanacağınız şampuanların içeriklerinin saç uzamasında yararı olur mu, hangi kimyasal madde içerikli şampuanlardan uzak durmanız gerek veya hangilerinin tedaviye katkısı bulunur gibi ya da şifalı otlardan herhangi birinin çayının veya macununun bu işleme katkısının olup olmadığını; kısacası işlem sonrasında tedavinin gidişatını etkileyebilecek herhangi bir uygulamaya dahil olup olmayacağınızı da mutlaka sormalısınız.

Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi işlemi saç kıran hastalığı olan kişiler, yanık izleri sonrasında belirli bir bölgesinde saç çıkmayan kişilerde veya kellik sorunu yaşayan bireylerde bu olumsuz durumları gidermek adına sıklıkla uygulanan bir işlemdir.
İşlemin öncesinde ve sonrasında hastanın kendisinin üzerine düşen bir takım hususlar vardır. Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken bu hususlara kişi yeterli özeni gösterebilirse bu dönemi o kadar çabuk ve kolay atlatır.
Kişinin saç ekim operasyonu sonrası en iyi sonuçları  elde etmek için kendisinin yapabilecekleri:

 • Saç ekimi sonrasında bol bol sıvı alınmalıdır. Normal bir bireyin günlük içmesi gereken su miktarı yaklaşık olarak 2 – 2,5 litre şeklinde belirlenmiştir. Ancak kendi kütlenize göre ne kadar su içmeniz gerektiğini gösteren aplikasyonlardan yararlanabilirsiniz. Bu dönemde su hatırlatıcı uygulamalar kullanmak da su içme alışkanlığınız yoksa size yardımcı olabilir.
 • Yeterli miktarda günlük olarak aşırıya kaçmadan ödem söktürücü özellik içeren bitki çayları içilebilir. Ancak aşırıya kaçıldıklarında bu bitkilerin de yan etkilerinin olduğunu unutmadan tüketmek önemlidir.
 • Hekimin önerdiği ağrı kesiciler günlük doz alımını aşmayacak şekilde alınabilir. Genellikle kişilerde ağrı oluşumu gözlemlenmemektedir. Ancak şişliklere bağlı olarak ağrı gelişirse kişi hekimine bildirdikten sonra ağrı kesici kullanabilir ve hekiminin önerisinin dışına da çıkmamalı; haberi olmadan başka bir ilaç kullanmamalıdır.
 • İşlem sonrasında ilk günler banyo yapılmaması önerilir. Kişinin başına havlu veya tarak gibi nesneleri özellikle kafa derisine değdirmemesi oldukça önemlidir. Bu dönemde kafa derisi çok fazla hassastır. Taramak veya havlu ile saçı kurulamak cildin tahriş olmasına veya kanama açılmasına neden olabilir.
 • Bu dönemde kafa derisi oldukça hassas olacağından saçı taramaktan veya jöle gibi herhangi bir kozmetik ürün kullanmaktan kaçınılmalıdır.
 • Kişinin bu dönemde bir de beslenme düzenine dikkat etmesi çok büyük önem arz eder. Protein ağırlıklı beslenmek ve sağlıksız gıdalardan bir süre uzak durmak daha çabuk toparlanmaya yardımcı olmaktadır. Saç ve kafa derisi protein yapılı organlardır. Protein ağırlıklı beslenildiğinde yapım onarım işlemleri de hızlandırılmış olunur.
 • Kişi bu dönemde ödemlerinden ve şişliklerinden daha kolay kurtulmak ve bunların hali hazırda var olan miktarlarını da arttırmamak adına tuz kullanımında kısıtlama yapması gerekmektedir. Ne kadar az tuz tüketilirse o kadar az ödem toplanmış olur.
 • Ayrıca siz tuz tüketmediğinizi zannederken paketli gıdalardan da bol miktarda sodyum alabilirsiniz. Bu nedenle paketli gıdalardan da ilk zamanlar mümkün olduğunca çok uzak durmalısınız.
 • Kişinin bu dönemde alkol ve sigara tüketimini de kesmesi veya en azından mümkün olan en aza indirgemesi daha sağlıklı toparlanmaya yardımcı olur.

Özellikle bu duruma alkolün etkisi sigaraya göre daha sakıncalıdır. Alkol tüketimi vücuttaki ödemi ve şişlikleri arttırır. Vücudun sıvı kaybetmesine de neden olur. Bu nedenle dehidrasyon yaşamamak ve ödemleri olduğundan daha kötü hale getirmemek adına alkol kesinlikle alınmamalıdır.

Randevu

Bizi arayarak veya aşağıdaki formu doldurarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.